Болі в попереку ставиться до проблем зі здоров’ям, на які люди рідко звертають увагу. Їх часто списують на сидячу роботу, підйом вантажів, вікові хвороби і інші чинники, відкладаючи візит до лікаря «в довгий ящик».
Це в корені неправильний підхід. Хворобливі відчуття можуть вказувати на серйозні внутрішні захворювання. Щоб виявити їх, потрібно вчасно звернутися до кваліфікованого лікаря і пройти комплексне обстеження, щоб визначити причини болю в попереку. Тим більше, що вони бувають абсолютно різними.
Як правило, причина больового синдрому визначає характер відчуттів. На цьому будується основна умовна класифікація. Біль може бути:
Також буває ниючий біль в попереку. Її часто провокує м’язова система. Тупі болі свідчать про можливі недугах хребта.
За ступенем інтенсивності больовий синдром може бути сильним, середньо вираженим і слабким. Однак варто пам’ятати, що в залежності від конкретної ситуації і обставин характер відчуттів здатний змінюватися. Дати однозначну відповідь і сформувати цілісну клінічну картину може тільки кваліфікований лікар.
Причини болю в попереку визначаються системами організмами, які локалізовані в цій області. Найчастіше больові відчуття виникають через:
Якщо розглядати питання з точки зору локалізації, то біль в попереку праворуч може свідчити про недугу органів сечостатевої системи. При наростаючою хворобливості мова звичайно йде про запальних процесах. Кинджальний біль говорить про настання невідкладного стану, аж до внутрішніх кровотеч і тромбоемболії. Больові відчуття у вигляді прострілів свідчать про недугу хребта за участю спинномозкових корінців. При тривалій тупого болю можна підозрювати захворювання печінки і деяких інших органів. Тягнуть больові відчуття – це пошкодження опорно-рухового апарату, зокрема травми.
Біль в попереку зліва ниючого характеру, яка виникає при навантаженнях і не проходить після відпочинку, зазвичай має на увазі наявність: сколіозу, остеохондрозу, порушеного кровообігу або інфекційного ураження хребта. Коли хворобливі відчуття зникають після відпочинку, тоді можна підозрювати радикуліт, затиснений нервовий корінець або зсув хребта.
Щоб точно визначити першопричину хворобливих відчуттів, завжди проводиться комплексне обстеження. Воно починається з опитування, де уточнюється локалізація болю, тривалість, характер, що провокує її посилення, а також за яких умов вона вщухає.
Обов’язковим етапом є здача лабораторних аналізів крові, сечі, калу. Це дозволяє виключити запальні процеси, інфекційні ураження, а також оцінити роботу внутрішніх органів. Потім йде обстеження поперекового відділу за допомогою:
Точний перелік діагностичних процедур залежить від попереднього діагнозу, поставленого лікарем. Коли діагноз поставлений, призначається лікування. У нашому центрі лікувальний курс має на увазі позбавлення від недуги без операцій і пігулок. За рахунок цього не наноситься шкоди організму, немає побічних ефектів і тривалого періоду відновлення.
Основні методики, що використовуються в нашому центрі:
У центрі Модус лікувальний курс складається індивідуально під кожного пацієнта, щоб забезпечити найкращий результат.
Щоб запобігти захворюванням і виникнення поперекового болю, слід виконувати прості рекомендації. Найважливіше – зберігати адекватне навантаження на спину, тобто робити ранкову зарядку, виконувати прості вправи від болю в попереку на розтяжку м’язів і хребта.
Крім того, ми рекомендуємо:
Таким чином, ви вбережете себе від таких неприємних відчуттів, як біль в попереку і зможете продовжувати жити повним життям.
Відправ заявку і ми розповімо подробніше