Болі у грудях

Болі у грудях

Коли виникає біль у грудях, першим виникає побоювання, що це серце. Насправді під цим больовим синдромом може ховатися безліч станів. Наприклад, хворобливі відчуття в області провокують: кістково-м’язова система, органи травлення, легені та інші органи.

Коли виникає біль в грудній клітці, важливо встановити її першопричину, так як вона може свідчити про серйозну патологію. Якщо больовий синдром проявляється під час навантажень і зникає через кілька хвилин після її закінчення, то мова про щось критичному не йде. Просто бажано пройти обстеження у сімейного лікаря. Поява болю в стані спокою вже сигналізує про серйозні проблеми, і звернутися до лікаря бажано негайно.

Причини болю в грудній клітці

Традиційно розрізняють причини болю в грудях пов’язані з серцем і не пов’язані. До перших відносять такі болі:

 • При стенокардії (ішемічна хвороба серця). Обумовлені нестачею кисню клітинам при зростанні навантажень. Обмежене надходження кисню зазвичай виникає через звуження судин, які живлять серце. Больовий синдром короткочасний, має стискаючий або давить характер, відчувається за грудиною або ж в деяких випадках – в лівій половині грудної клітини. Проходить біль після закінчення навантаження або завдяки прийому нітропрепаратів.
 • При інфаркті міокарда. Характер болю стенокардичний, але при цьому він триває довше, супроводжується задишкою і холодним потом. Закінчення навантаження не призводить до відтоку хворобливих відчуттів, нітропрепарати не допомагають.
 • Ложностенокардичні. Біль має ті ж властивості, що і при стенокардії, але виникає через інших причин: гіпертонічний криз, серцевих вад, гіпертрофічній кардіоміопатії, банального перевантаження серця.
 • Кардіалгії. Хворобливі відчуття, які виникають при порушеній регуляції діяльності серцевого м’яза з боку нервової системи.

Точний діагноз може поставити кваліфікований лікар, через що краще залишити спроби самостійно поставити собі діагноз. Ризик помилки занадто великий.

Якщо болить в грудях, і з серцем це не пов'язано

Можна назвати такі поширені причини, як:

 • Остеохондроз шийного, грудного відділів хребта. Больові відчуття сильні і тривалі, локалізація як при стенокардичних. Можуть «віддавати» в ліву руку. Зрозуміти, що болі в області грудей виникли з цієї причини, можна по тому, що при русі рук, поворотах голови вони посилюються.
 • Синдром Титце. Болі з’являються через запалення хрящів в зоні їх прикріплення до грудини.
 • Плеврит. При запаленні мембрани, яка вистилає зсередини грудну клітку і покриває легені, найчастіше виникають і посилюються болю в грудях при вдиху. Вони мають гострий характер і зазвичай мають чітку локалізацію.
 • Запалення м’язів, м’язові спазми. Хворобливі відчуття чітко виникають при повороті тулуба або русі руками.
 • Патології стравоходу. При спазмі стравоходу, ахалазії виникає больовий синдром, який проявляється під час прийому їжі. Він може мати різний характер, але як правило проходить протягом години.

Захворювання підшлункової, жовчного міхура. Провокують біль в епігастральній порожнини, які також віддають в область грудної клітини.

Це основні причини. Однак важлива не стільки причина, скільки сам факт відхилення від норми.
«Будь-які болі, які виникли в районі грудної клітки, особливо якщо це відбувається вперше – достатня причина для того, щоб негайно відвідати свого лікаря і записатися на обстеження. Чим раніше це буде зроблено, тим більше шансів уникнути непоправних наслідків.»

Діагностика та лікування

У медицині сьогодні використовуються ефективні діагностичні методики, які дозволяють досить точно визначити причини болю. В тому числі, навіть якщо вони спровоковані захворюваннями опорно-рухового апарату.

Залежно від первинного огляду і анамнезу, кваліфікований лікар може призначити обстеження:

 • електрокардіографію. Показує електричну активність серця, дозволяє виключити з причин серцевий напад;
 • рентгенографію, КТ, МРТ, УЗД органів грудної клітини. Всі ці методики дають можливість оцінити стан внутрішніх органів, тканин, м’язів і т.д. З їх допомогою визначаються травми, новоутворення та інші патологічні зміни.

Якщо обстеження показало, що біль в грудях при кашлі або будь-яка інша спровокована опорно-руховим апаратом, то в медцентрі Модус ви зможете пройти курс лікування, який позбавить вас від цієї проблеми. За допомогою кінезітерапії, а також активно-пасивної реабілітаційної терапії усувається першопричина хворобливий відчуттів. Ми працюємо не з симптомами (наслідком), а з причинами. За рахунок цього забезпечується довготривалий ефект від лікування в центрі Модус. До того ж, це непогана можливість в цілому оздоровитися.

Modus
proapp.studia@gmail.com
вул. Володимирська, 49а
м. Київ , 01001 Україна
(067) 568-07-10